نقد و بررسی سواگ 2 ویپرسو

بازگشت به نوشته‌ها
سواگ 2 ویپرسو

نقد و بررسی سواگ 2 ویپرسو

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

فهرست مطالب

معرفی و مشخصات محصول

سواگ 2 ویپرسو  از محبوب ترین دستگاه های شرکت ویپرسو می باشد و دارای منبع تغذیه با باتری مدل 18650 می باشد که توسط یک تراشته Axon Vaporesso  تامین می شود .

وقتی این ماد را برای اولین بار گرفتم، تقریباً همان چیزی بود که انتظار داشتم. من شخصاً طرفدار مدهای سبک Pico نیستم اما می‌دانم که به دلیل اندازه کوچک عموماً بسیار محبوب هستند. آنچه شرکت ویپرسو در اینجا انجام داده‌اند، مخلوط کردن SWAG اصلی با نسخه جدیدتر GEN میباشد. یک صفحه نمایش مستطیل OLED رنگ سیاه و سفید 0.91 اینچی در جلو و پوشش زیبا مانند GEN روی آن قرار دارد. مخزن موجود در کیت مخزن NRG PE است که از همان کویل GT استفاده می‌کند که مخازن آن‌ها برای مدت طولانی استفاده کرده‌اند. به طور کلی، این یک کیت کوچک زیبا است.

سواگ 2 ویپرسو

کیفیت ساخت و طراحی سواگ 2 ویپرسو

سواگ 2 ویپرسو یک ماد زیبا که به خوبی طراحی شده سبک می باشد و احساس خوبی را به من منتقل کرده است. دکمه ویپینگ یک دکمه دایره شکل در جلو، درست بالای صفحه است. دکمه “mod” زیر صفحه است و دکمه­های بالا و پایین در کنار mod قرار دارند. باتری از بالا باز می‌شود، پس از باز کردن درب باتری، جدا کردن و تعویض باتری کار ساده‌ای است. پین 510 عالی است و هیچ مشکلی با هیچ دستگاه بخوری ایجاد نمی‌کند. با این حال، به دلیل درپوش باتری به قطر 25 میلی متر، شما محدود می‌شوید، که با یک حالت باتری منفعت زیادی ندارد.

دستگاه به رنگ مشکی روکش مات دار را، به دستم رساندند. خوب به نظر می‌رسد، اما با بررسی سایر عکس‌ها، من قرمز را ترجیح می‌دهم. همه آن ها کاملا ساده به نظر می‌رسند و مورد استقبال کسانی قرار می‌گیرد که حالت‌های پر زرق و برق را دوست ندارند. گزینه‌های رنگی بسیار خوبی دارند. همچنین دارای همان پوشش نرم GEN و شکلی تقریباً فلاسکی مانند است که باعث می‌شود در دست راحت باشد. یک آرم “Vaporesso SWAG” بالای دکمه‌های بالا و پایین و یک “V” کوچک در پایین وجود دارد.

ویژگی‌ها و عملکرد سواگ 2 ویپرسو

سواگ 2 ویپرسو دارای حالت های Power  ، Temp Control (SS ، Ni200 ، Ti و TCR) ،  Watt Curve (VPC) ، حالت VV (ولتاژ متغیر) ، حالت Super Player و حالت Bypass همه این‌ها در زیر فهرست DIY قرار دارند.

آن‌ها همچنین دارای حالت ECO (صرفه جویی در باتری)، حالت Pulse (در هنگام پف زدن وات بالاتر هستند) و حالت Smart TC خود را دارند. همچنین از یک TCR استاندارد استفاده می‌شود که در حالت TCR دستگاه کاملاً قابل تنظیم است اما در پیش تنظیمات قابل تنظیم نیست. تقریباً هر حالتی را که یک ویپر به آن نیاز دارد وجود دارد.

سواگ 2 ویپرسو

نکته عجیب این است که دکمه‌های بالا و پایین به سمت عقب هستند، اما اگر صفحه را بچرخانید، به روش صحیح کار می‌کند. همچنین، آن ها نرخ شارژ 2 آمپر را لیست می‌کنند. من این مورد را آزمایش کردم و حداکثر  0.93آمپر گرفتم، بنابراین به وضوح بیش از حد مقدار ذکر شده است و باید  1 آمپر گفته شود. این ماد همچنین زمان باقیمانده شارژ را نمایش می‌دهد. میزان شارژ نیز خوب است.

تا آنجا که دیده می­شود، منوی این دستگاه دقیقاً مانند GEN برای استفاده ساده و آسان است. در اینجا یک خلاصه سریع را می­گوییم.

 • 5 کلیک روی دکمه ویپینگ برای خاموش و روشن کردن دستگاه است
 • سه کلیک روی منو (یا نگه داشتن منو) برای ورود به منو است.
 • برای پیمایش در منو از دکمه بالا و پایین استفاده کنید و برای پذیرش روی منو کلیک کنید.
 • هنگام بازگشت به فهرست، از ویپینگ برای بازگشت به صفحه اصلی استفاده کنید.
 • برای دیدن نسخه تراشه، دکمه ویپینگ و منو را نگه دارید

عملکرد حالت قدرت سواگ 2 ویپرسو

سواگ 2 ویپرسو دارای جدیدترین تراشه سری AXON است. سری تراشه‌های Vaporesso  یکی از بهترین‌ها در ویپینگ است. آزمایش روی این حالت با باتری‌های سونی VTC5A انجام شده است. آن‌ها حداکثر وات را 80 وات ذکر می‌کنند، اما محدودیت آمپر یا ولتاژ ذکر نشده است. کاش آن‌ها هر سه را لیست می‌کردند. در طول آزمایش حداکثر وات به دست آمده 85 بود.

محدودیت آمپر من 29 بود که برای یک باتری 18650 واحد مناسب است. میانگین حالت‌های باتری 18650 در حدود 25-30 است. حد ولتی که من با یک کویل 0.62 اهم دریافت کردم  7.258 بود که واقعاً خوب است و از آنجا که در آن نقطه وات بیشتر شد، می‌تواند حتی بیشتر باشد. هیچ شکایتی در آنجا وجود ندارد و نتیجه نشان می‌دهد که mod دارای مدار تقویت کننده همانند تمام حالت‌های تک باتری است.

ماد به صورت 0.1 وات تنظیم می‌شود، اما می‌توانید دکمه تنظیم را برای پیمایش با یک وات کامل نیز نگه دارید. در طول تست من ماد بسیار خوب جواب داد و از گرمای بیش از حد جلوگیری کرد. این یک حالت دقیق است. کمی زیر 0.2 اهم تلاش کرد، اما در حالی که شروع به زدن کمی بالا کرد تا 0.62 اهم کارایی خوبی داشت. در کل، کارایی دستگاه واقعا خوب است.

عملکرد کنترل دما

با استفاده از سیم SS316L در حالت SS و حالت TCR، حالت­های زیر تست شد

 • یک کویل ساده و گرد
 • یک کویل دوتایی ساده و گرد
 • دو کویل فانتزی

سواگ 2 ویپرسو دارای 80 وات کامل موجود در کنترل دما است. من هم حالت TCR را که روی 92-120 تنظیم کردم و هم حالت SS316 را که دارای 105 تنظیم پیش فرض TCR است، امتحان کردم. متأسفانه، من نتوانستم عملکرد این مد را آن گونه که باید انجام دهم. این یک پوچی کاملاً متناقض بود. عموماً یک ویپ بسیار ضعیف بود. همچنین یک خروجی ثابت ایجاد نمی‌کند و کنترل دما در حد استاندارد نیست و با توجه به عملکرد TC مودهای قبلی Vaporesso ناامید کننده است.

سواگ 2 ویپرسو

مخزن NRG PE

مخزن جدید NRG PE نام دارد که مخزن دیگری در صف طولانی مخازن NRG است. خط NRG از کویل GT استفاده می‌کند که برای همیشه وجود داشته است و همچنین با کویل­های سبک Baby Beast سازگار است. مخزن دارای دو گزینه کویل در جعبه است. یکی از پیش نصب شده یک کویل مشبک 0.15 اهمی GT4 با نرخ 60-70 وات و دیگری شامل کویل سرامیکی 0.6 اهمی SS CCELL با امتیاز 25-35 وات است.

مخزن NRG PE همراه با یک ظرفیت 3.5 میلی لیتری است و هیچ گونه لوازم یدکی در کیت من موجود نبود. با باز کردن پیچ پایه، کویل‌ها به راحتی قابل دستیابی و تعویض هستند. اما اگر می‌خواهید کویل را تعویض کنید باید مخزن خالی باشد.

NRG PR از دریپ تیپ 510 و مناسب استفاده می‌کند. البته این ویژگی مورد علاقه من نیست، زیرا اگر از بطری 120 میلی لیتر استفاده می‌کنید، باید دریپ تیپ را بردارید تا مخزن را از جویس پر کنید. برخی از مخازن با دریپ تیپ که به درب بالایی پیچ می‌شود در جای خود قفل می‌شوند اما این مخزن این گونه نیست و قسمت بالایی آن خیلی شل است. حلقه AFC صاف است و تنظیم آن آسان و روی درپوش است.

از نظر عملکرد، من با کویل 0.15 اهم شروع کردم و بهترین نتیجه را در حدود 60-65 وات گرفتم. عطر و طعم مناسب بود. کم و بیش آنچه که من از یک کویل Vaporesso و وات میانی انتظار داشتم بود. اگرچه کویل­های سبک “گلوله‌ای” برای مخازن SKRR کمی بهتر هستند. من سپس کویل CCELL را امتحان کردم و بهترین نتیجه را در حدود 30 وات گرفتم. برای عمر باتری بهتر است وات کمتری را در کیت بگیرید اما باز هم کاملاً مناسب است.

مزایا سواگ 2 ویپرسو

 • کیفیت ساخت خوب
 • چهار گزینه رنگی
 • اندازه­ گیری دقیق وات
 • عملکرد خوب حالت قدرت
 • پین 510 در مرکز
 • با قیمت مناسب
 • حد آمپر بالا
 • حالت ولتاژ متغیر
 • خوش طرح و آسان برای استفاده از سیستم منو
 • صفحه نمایش OLED روشن و شفاف 0.91 اینچی
 • کار عالی و رنگ و پوشش نرم
 • بسیار جمع و جور
 • شکل زیبا و ارگونومی راحت
 • سازگاری گسترده کویل بر روی مخزن

معایب سواگ 2 ویپرسو

 • عملکرد TC خوب نیست
 • عملکرد مخزن فقط مناسب است
 • هیچ رتبه بندی شده برای ولتاژ یا آمپر وجود ندارد
 • میزان شارژ 2 آمپر در واقع 1 آمپر است
 • دکمه بالا و پایین در کنار دستگاه قرار دارد
 • بدون شیشه مخزن اضافی
سواگ 2 ویپرسو

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.

بازگشت به نوشته‌ها

کد تخفیف 10 درصدی

جهت دریافت اطلاعات خود را وارد کنید!

برای کاربران جدید

پس از عضویت کد تخفیف به ایمیل شما ارسال میشود.

×

گردونه شانس!

هروز شانستو امتحان کن

شانستو امتحان کن
هرگز
بعدا یادآوری کن!
نه ، ممنون